Yunus Emre, Hacı Bektaş, Ahi Evran ve 7 Ulu Ozan’ı Andık

UNESCO 2021 Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Yılı Anma ve Kutlama etkinlikleri kapsamında, Beşiktaş Belediyesi iş birliğinde ‘Anadolu’ya Işık Saçan Erenler ve 7 Ulu Ozan Anma Konseri’ni gerçekleştirdik.

Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve halka açık yapılan anmaya, yoğun bir katılım gösterildi. Beşiktaş Belediye Başkanı Sn. Rıza Akpolat da anmaya katılarak, vatandaşlarla birlikte konseri izledi.

Anmada Dertli Divani, Mercan Erzincan, Hüseyin Korkankorkmaz, Özge Çam Doğan, Ali Rıza Albayrak, Hüseyin Albayrak ve Gülseven Medar sahne aldı.

Beltaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney etkinlik sonrası yaptığı açıklamada; “Yüzyıllar öncesinden düşünceleri, fikirleri, şiirleri, eylemleri ile günümüze ışık tutmuş Yunus Emre, Hacı Bektaş,Ahi Evran ve 7 Ulu Ozan’ı andığımız gecemizi büyük bir katılımla tamamladık. Başta Beşiktaş Belediye Başkanımız Sn. Rıza Akpolat olmak üzere, sahne önü ve arkasında emek verenlere, destek veren kurumlarımıza, katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.