Kültür Merkezi ve Sanat Galerisi İşletmeciliği

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa yakası gişelerinin hemen yanında yer alan MKM, Beşiktaş ilçesinde Levent – Etiler – Maslak bölgesindeki elverişli konumu ile 8 Aralık 2004’te İstanbul halkının hizmetine sunulmuş dev bir komplekstir.

MKM; yoğun bir yerleşim bölgesinde bulunmasının yanı sıra çok sayıda şirketin yer aldığı, hızla gelişen iş merkezlerinin tam ortasındadır. Bu sebeple günün her saati kalabalık gruplar tarafından ziyaret edilmektedir.

MKM, Türkiye’de hem kültür merkezi hem de eş büyüklükte bir alışveriş merkezi olarak tek örnektir.

Mustafa Kemal Merkezi, toplam 23.500 m2 oturum alanına sahip 6 kattan oluşmaktadır:

Çok Amaçlı Gösteri Salonu (2. kat)

Beşiktaş Çağdaş (1. kat)

Alışveriş Merkezi (Zemin, -1. ve -2. katlar)

Kapalı Otopark (-3 ve -4. katlar)

Geniş salonu, her türlü organizasyona uygun alt yapısı, sunduğu kaliteli hizmetleri ve ulaşım kolaylığı ile MKM Gösteri Salonu, kültür – sanat çevrelerinin yanı sıra iş dünyasının da tercih ettiği bir mekan olmayı başarmıştır.

MKM’nin 2. katı gibi 1. katı da 3 Ekim 2005 tarihinde Beşiktaş Belediyesince Türk sanatına bir ilk olarak kazandırılmıştır. 2.500 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan Beşiktaş Çağdaş; çağdaş ve şık bir sergi salonudur.

MKM içerisinde; Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi, Attila İlhan Sahnesi ve Unutmamak Müzesi yer almaktadır.

MUSTAFA KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ

Adres

Akat, Uğur Mumcu Cd. No:8 D:No:8, 34335 Beşiktaş/İstanbul

Telefon

(0212) 351 24 56

Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi

Çağdaş sanat sergileri ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi, Beşiktaş Belediyesi tarafından kurulmuştur. 2.500 m² sergi alanı, 5 metrelik tavan yüksekliği ve konferans salonu ile Avrupa'da yer alan müze formatındaki sanat galerileri arasında yer almaktadır.

Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi; Türk Resim Sanatı ustaları ve yeni nesil sanatçıları bir araya getiren konseptli sergileri, yetkin isimlere açtığı retrospektif sergileri, uluslararası projeleri ve ev sahipliği yaptığı önemli sergilere hazırladığı yayınları aracılığıyla Türk Sanatına hizmet etmektedir.

Koleksiyonlarda ve müzelerde yer alan eserlerin sergilendiği Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi, Çağdaş Türk Sanatına desteğini, uluslararası düzeyde önemli projeleri ile sürdürmeye devam etmektedir.

Atilla İlhan Sahnesi

Attila İlhan Sahnesi; geniş koltuk kapasitesi, teknik alt yapısı, modern mimari tasarımı, ulaşım ve park kolaylığı gibi nedenlerle çok çeşitli organizasyonların düzenlenmesi için cazip bir gösteri salonudur.

Konforlu ve ferah bir seyir olanağı sunan salonumuz; 1.390 m² alan üzerine kurulmuş olup, 957 kişilik koltuk kapasitesine sahiptir. Fuaye alanı ise 1.050 m²’dir.

Unutmamak Müzesi

Madımak Oteli'nde yakılarak katledilen 35 aydın insanımızın anısına, Türkiye’nin önde gelen 35 sanatçısı kendi elleriyle yaptıkları eserleri kendi elleriyle yaktı. 20 Kasım 2013’ten bugüne kadar Beşiktaş Çağdaş’ta sergilenen eserler, son durağı ve kalıcı yuvası olan “Unutmamak Müzesi”ndeki yerini aldı. Müze, pazar ve pazartesileri hariç her gün 10.30 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.