Sanatçılar İle Dayanışma Sergisi ‘Buluşmalar’ Başladı

BELTAŞ A.Ş. olarak Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle pandeminin olumsuz etkilerini sanatla ve sanat için azaltmak amacıyla, Beşiktaş’taki sanatçıları, sanatseverleri ve koleksiyonerleri bir araya getiren Buluşmalar Sergisi başladı.

Sergi kapsamında 32 sanatçının toplam 100 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’ndeki sergi açılışını Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat gerçekleştirdi.

Açılış kapsamında bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Beşiktaş Belediyesi olarak pandemi sürecinde de kültür sanat etkinliklerine ara vermedik. Dijitalde bu etkinlikleri sürdürdük. Online yayınlarımız oldu ve milli bayramlarımızı dijitalden kutladık. İlk pandemi süreci hafiflemeye başladığında parklarımızda ‘Beşiktaş İyileşecek’ etkinlikleri başlattık. Beşiktaşlı komşularımızı tiyatro ve müzikle buluşturduk. Buradaki amacımız da sanatı ve sanatçıyı görünür kılarak sanatın iyileştirici gücünden faydalanmaktı. Sürecin tamamında hem dijitalleşip hem uygun alanları da vatandaşımızın hizmetine açarak onları sanatla buluşturduk. Sanatı ve sanatçıları her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Umarım bu yıl tüm olumsuzlukların ortadan kalktığı bir yıl olur” şeklinde konuştu ve sergide emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

Koronavirüs pandemisiyle birçok kültür sanat faaliyetini kısıtlandığını belirten BELTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney de, “Mağdur olan önemli bir kesimimiz de sanatçılarımız. Bu zamanda sanatçılarımıza destek olmak, bu kötü günleri sanat ile atlatabilmek için Beşiktaş’ta yaşayan sanatçıları, sanatseverler ve koleksiyonerler ile bir araya getirdik. Buluşmalar sergimiz, Beşiktaş Belediye Başkanımız Sn. Rıza Akpolat’ın başlatmış olduğu ve yüz binin üzerinde hanenin ziyaret edildiği ‘Birlikte İyileşeceğiz’ dayanışmasının devamı niteliğindedir. Pandemi ile mücadelenin ancak dayanışma ile mümkün olduğunu biliyoruz. Bu sebeple Beşiktaş’ta yaşayan sanatçılarımıza bir nebze olsun destek olabildiysek, bu bizim için büyük mutluluktur.” ifadelerini kullandı.Buluşmalar Sergisi, 28 Şubat 2021 tarihine kadar hafta içi her gün MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

Hafta İçi Her Gün 10.30 – 16.30 Arası Ziyaret Edebilirsiniz

Sergimizi, online olarak www.besiktascagdas.com web adresinde ve Mustafa Kemal Kültür Merkezi içerisinde yer alan Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde 3-28 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilirsiniz.

Adres: Mustafa Kemal Merkezi
Akat Mah. Uğur Mumcu Cad. No:8/1 Beşiktaş
Ziyaret Saatleri: Hafta içi 10.30-16.30