Organik ve Doğal Ürünler Pazarımız Açıldı

Doğal ürünlerin üreticiden direkt tüketiciye ulaştığı Beltaş Organik ve Doğal Ürünler Pazarı, Beşiktaş’ta vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.

Levent Mahallesi Erlangen Parkı’nda hizmete başlayan pazarın açılışını Beşiktaş Belediye Başkanımız Sn. Rıza Akpolat gerçekleştirdi. Açılışa Beltaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İnan Güney, Afyon Dereçine Belediye Başkanı Sn. Ömer Yıldız, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sn. Erdoğan Kelleci, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Av. Gözde Fil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Sn. Bülent Akköse ve İBB bürokratları da katıldı.

Kadınlar üretiyor, doğrudan tüketiciye ulaşıyor…

Anadolu’daki çok sayıda kadının üretime katkı sağladığı kadın kooperatiflerinden Afyon ve Kastamonu’dan kooperatiflerle, Çatalca, Ayvalık, Sivas gibi önemli üreticilerin ürünlerinin yer aldığı insan ve hayvan sağlığını ön planda tutarak yapılan sürdürülebilir tarımın desteklendiği pazar, Beltaş Organik Pazarı ve Beltaş Doğal Ürünler Pazarı olarak ikiye ayrılıyor. Her gün 10.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet verecek olan pazarda pek çok doğal ürünün yanı sıra Afyon Dereçine Kadın Dayanışması Organik Pazarı ürünleri, Tomurcuk Kooperatifi ürünleri, Kastamonu Sarıkonak Kadın Girişimciler Kooperatifi ürünleri, Çatalca’dan süt ürünleri, Ayvalık zeytin ve zeytinyağı ürünleri, Sivas köy balı ve arı ürünleri, Kastamonu Taşköprü sarımsakları, şarküteri ve kuruyemiş ürünleri de yer alıyor.

Açılış töreninin ardından konuşan Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, “Tarladan tezgahlara kadın üreticilerin ürünlerini doğrudan satışının yapılmasından mutluluk duyuyoruz” dedi sözlerini şöyle sürdürdü: “Dereçine ürünlerini tüccara vermek zorunda kalan küçük bir kasaba. Büyükşehir belediye başkanımız ve büyükşehir koordinatörümüzün yaptığı çalışmalar sonrasında doğrudan Dereçineli kadın üreticilerimizin ürettiği ürünleri Beşiktaş ta Erlangen Parkı’nda organik satış yerimizde alabileceksiniz. Biz ürettiklerimizi daha iyi değerlendirirken sizler de daha doğal ve daha ekonomik ürünler tüketebileceksiniz. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a da Dereçine’yi kalkındıran bu projeye katkı sağladığı için teşekkür ederim.”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise “Bugün burada hep birlikte Beşiktaşımıza yeni bir değer kazandırıyoruz. Yerel seçimin öncesinde ilçemizde insanımızın sağlıklı gıdaya erişimini kolaylaştıracağımıza, sağlıklı gıdayı Beşiktaş’ta lüks olmaktan çıkaracağımıza söz vermiştik. Şimdi bu sözümüzü tutarak Beltaş Organik Pazarı ve Beltaş Doğal Ürünler pazarlarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz’’ dedi. Gıda güvenliğinin öneminden bahseden Başkan Rıza Akpolat, “Bugün dünyada en önemli meselelerimizden biri gıda da güvenlik. Gıdada güvenlik, tarımda başlar. Gıda güvenliği ile tarımsal üretim arasındaki ilişki anlaşıldıkça bugün artık organik tarımdan daha çok söz ediyoruz. Çevreye zarar vermeden, insan ve hayvan sağlığını ön planda tutarak yapılan sürdürülebilir tarımı destekliyor; doğal yöntemlerle üretilen gıdayı Beşiktaşlılarla buluşturuyoruz. Bu pazarımızla hem komşularımızın sağlıklı gıdaya erişimini sağlayacağız hem de kırsalda özellikle kadınların güçlenmesine katkı vereceğiz. Burada kadın kooperatiflerimizin ürünlerine yer vermek bizi ayrıca mutlu ediyor. Kooperatif, kadın yoksulluğuyla mücadele etme yolunda çok önemli bir araç. Anadolu’da çok sayıda kadın, kooperatifler yoluyla üretime katılabiliyor. Üreten kadınların zamanla kendilerine güvenlerinin arttığına, sosyal hayata daha fazla katıldığına tanık oluyoruz. Kooperatiflerde kendilerini geliştirmenin yanı sıra gelir de elde ediyorlar. Yani Beşiktaş’ta bu pazarımız aracılığıyla pek çok alanda fayda sağlayacağız. Komşularımızın sağlıklı gıdaya erişimini sağlarken kadın üreticilere alan açacağız. Bu sayede kırsal kalkınmaya da katkı vereceğiz’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Beltaş Organik ve Doğal Ürünler Pazarı

???? Doğal meyve ve sebzeler
???? Köy balı ve arı ürünleri
???? Çatalca’dan manda sütü yoğurdu ve süt ürünleri
???? Kastamonu Taşköprü sarımsakları
???? Afyon Dereçine Kadın Dayanışması Organik Pazarı
???? Şarküteri ve kuruyemiş ürünleri

???? Tüm ürünlerimiz doğal ve organik olup, kooperatifler ile iş birliği içerisinde temin edilmektedir.

???? Çamlık Caddesi No:10 Çamlık otopark üstü, Levent Erlangen Parkı

Organik ve doğal ürünler pazarımız her gün sabah 10.00 – 20.00 arasında hizmet vermektedir.

???? Sipariş ve bilgi için 0533 960 11 80 numarasını arayabilirsiniz.